CDPay

Tootoot vychytávky: U nás už zaplatíš aj kryptomenami!

Autor: kultur.fm, 22.05.2019
Zdroj: Tootoot

V Tootoot.fm sme sa rozhodli pridať medzi spôsoby platby aj platbu kryptomenami, pretože máme radi inovácie, nové veci a úplne najradšej robíme tento svet jednoduchším. 
Do ticketingového biznisu sme doteraz priniesli niekoľko nových postupov a funkcií, ktoré pomáhajú nielen organizátorom podujatí, ale aj ich návštevníkom a chceme v tom pokračovať. Rozšírenie platobných možností o kryptomeny prinesie ešte väčší komfort pri nákupe vstupeniek cez Tootoot, a tým pádom aj väčšie návštevnosti podujatí. Komunita ľudí, ktorí chcú platiť kryptomenami, sa neustále rozrastá, ale to nebolo našou hlavnou motiváciou pre tento krok – nás jednoducho naozaj baví keď môžeme robiť Tootoot ešte lepším ako je a týmto rozhodnutím sa tak opäť stalo.
Ako prebieha proces platby kryptomenami?Z pohľadu návštevníka je priebeh platby rovnaký ako pri použití inej platobnej metódy. Návštevník v platobnej bráne zadá všetky potrebné informácie na úhradu a vstupenky sú jeho. Jediný rozdiel je v tom, že neodošle peniaze zo svojho bankového účtu, ale zaplatí kryptomenou priamo zo svojho smartphonu alebo laptopu.
Bolo implementovanie tohto riešenia na Tootoot.fm náročné?
Vôbec nie, išlo o štandardný proces, a to aj vďaka partnerovi, ktorý nám platobnú bránu pre kryptomeny poskytuje. V spoločnosti CryptoDiggers ponúkajú naozaj výborné riešenie, z ktorého sa tešil aj náš programátor Maroš 🙂
Na podrobnosti ohľadom platieb v kryptomenách sme sa spýtali na slovo vzatého odborníka – Petra Bešinu z CryptoDiggers
Je tento spôsob platby v niečom výhodnejší oproti iným spôsobom platieb? V prvom rade prináša podstatne vyššiu bezpečnosť oproti platobným kartám, ochranu súkromia a plnú kontrolu nad prostriedkami pre platiaceho. Pre obchodníka prináša ďalší kanál, respektíve segment, zákazníkov, vyššiu rýchlosť vysporiadania do EUR a bezpečnosť.
Líši sa platba na Tootoot.fm nejako oproti takýmto platbám na iných ticketingových portáloch?
Tootoot práve používa štandardnú platbu cez presmerovanie, ktorá sa nijako nelíši od iných platobných metód vo FIAT menách (EUR, CZK, atď.). To  je pre  zákazníka výhodou, lebo si nemusí  zvykať na iný spôsob platby pri kryptomene. Tootoot sa tak stáva prvým ticketingovým portálom vo svojom regióne, ktorý akceptuje kryptomeny a otvára kanál pre nový segment zákazníkov.

Pre viac informácií si kliknite na našu webovú stránku: https://tootoot.fm/ Váš team Tootoot.fm 
Spolupráce a informácie o službe Tootoot.FMtootoot@tootoot.co Zákaznícka podporasupport@tootoot.co+421 948 960 696