CDPay, Prevadzky_akceptujuce

Obchody akceptujúce kryptomeny cez CDPAY

Doležitosť využívania kryptomien zdôrazňujeme niekoľko rokov pre celú krypto komunitu hlavne na Slovensku. Kryptomeny boli a sú vyvíjané ako nástroj alebo technológia na nákup a predaj služieb a tovaru. Preto u nás nehľadajte žiadne iné rady o investovaní do rôznych portfólií alebo do špekulatívneho obchodovania. Snažíme sa koncový zákazníkom poskytnúť reálnu paralelu k existujúcim možnostiam platieb cez FIAT meny a tak zostať slobodný a nezavislý.
Zoznam bude obsahovať všetky prevádzky akceptujúce kryptomeny cez systém CDPAY, budeme ich postupne pridávať a aktualizovať.

Rum Papa


Rum Papa – Freshmarket Bratislava

URL: https://rumpapa.sk/
Adresa: Fresh Market farmárska tržnica, Rožňavská 1A, 831 04 Bratislava

Rodinný obchod s rumom. Každý deň ochutnávka rumov v kamennom obchode s atmosferou vo Fresh Markete v Bratislave. Osobný odber, osobný prístup a lokálne dodanie zdarma. Tešíme sa na Vašu návštevu 🙂 !

Snazíme sa spájať komunitu nadšencov rumu, obchodníkov a zákazníkov, barmanov a degustátorov … Navštívte nás v našom malom, ale dobre zásobenom obchode alebo nakúpte z pohodlia Vášho domova!

Powelogy

Powelogy.com

URL: https://powerlogy.com/
Adresa: Lamačská cesta 3/A 841 04 Bratislava, Slovensko

S radosťou vítame nového zákazníka, ktorý potvrdzuje trendy v platbách a akceptácii kryptomien aj v gastro oblasti, tobôž že je to jedna z najúspešnejších firiem v zdravej výžive na Slovensku. Je ňou nikto iný ako Powerlogyhttps://powerlogy.com/ Powerlogy už niekoľko rokov prináša na náš trh poctivé potraviny čistého zloženia bez kompromisov, ktoré si zamilujú aj vaši najmenší. Všetky produkty sú bez rafinovaného cukru, farbív, konzervantov, lepku, sóje, laktózy, či palmového oleja.V Powerlogy je našou vášňou progresívna a efektívna životospráva, ktorá však musí chutiť. Jednou z našich najväčších motivácií je prispieť k zmene výživy detí a rodín na Slovensku a ukázať chutné a funkčné alternatívy. Nemusí to byť hneď radikálna zmena, stačí začať od dôležitých princípov a postupne zlepšovať každé jedlo svojho dňa.

BadBoyz

URL adresa: https://badboyz.sk/
Adresa: BAD BOYZ Kitchen, Bieloruská 3 821 06 Bratislava

Veríme, že už máte plné zuby kebabov, pizze a spotených hranoliek, ktoré Vám kuriér prinesie domov. Preto sme pre Vás vytvorili koncept vždy čerstvých, chutných, dobre vyzerajúcich jedál, ktoré si viete vychutnať, kdekoľvek ste. U nás je jedno, či si vegán, mäsožravec alebo domáci mazlíček, u nás si vyberie každý. Všetko, čo robíme, robíme šetrne k prírode a s láskou k jedlu a to aj za krypto (BTC, LTC, DASH, BCH) ako úspešný pokračovateľ kuchyne Refresh z centra Bratislavy.

Hacktrophy

Hacktrophy Bug Bounty Project

Web: https://hacktrophy.com/sk/
Bitcoinom zaplatíte už aj v Hacktrophy, ktoré vzniklo z iniciatívy popredných špecialistov v IT bezpečnosti ako odpoveď na intenzívnu potrebu riešiť bezpečnosť na internete. Našou vášňou je objavovať stále nové cesty k rozvoju internetu, na ktorom sa všetci môžeme cítiť bezpečne. Jednou z týchto ciest je využiť obrovský potenciál otvorenej komunity etických hackerov. Tí predstavujú nové možnosti pre každého, komu nie je IT bezpečnosť ľahostajná.

Todos Exclusive a Todos Bratislava


Corvette Stingray 2020 (495HP, max 312Km/h)

Zákazníci spoločnosti TODOS môžu využiť najobľúbenejšie kryptomeny na úhradu platieb za nákup áut a služieb. 

„Kryptomeny sa tešia stále väčšej popularite a TODOS sa vždy snaží zachytiť moderné trendy a tak  ponúknuť svojim zákazníkom dokonalý predajný servis ku ktorému už dnes patrí aj pohodlná možnosť platby kryptomenami“  povedal riaditeľ spoločnosti Peter Vojtko.  

Todos je autorizovaným predajcom a servisom značiek ŠKODA, Toyota, SEAT, Fiat, Cadillac, Corvette, Camaro, Dodge a RAM a autorizovaným servisom značky VW, Jeep a Alfa Romeo. Okrem toho sa venujeme predaju jazdených vozidiel a individuálnemu dovozu vozidiel zo zahraničia. So svojimi šiestimi pobočkami po celom Slovensku poskytuje služby predaja a servisu spokojným zákazníkom.

Automatizovaný platobný systém konvertujúci kryptomeny umožňuje platby pre klientov predajcu Luxusných áut TODOS Exclusive. Systém pracuje na pozadí platobnej brány CDPAY, technologickom riešení platobného styku pre kryptomeny ako známy Bitcoin ale aj tzv. altcoiny ako Bitcoin Cash, Litecoin a Dash. Platobnú bránu CDPAY poskytuje spoločnosť CryptoDiggers s.r.o. ako komplexné riešenie pre predajcov tovarov a služieb v celej SR. Technologicky bezpečný softvér a užívateľsky jednoduchá aplikácia pracuje plne v zhode s účtovným systémom spoločnosti a daňovými predpismi SR.

Adresa Todos Bratislava – M. Sch. Trnavského 14, 841 01 Bratislava
Adresa Todos Exclusive – Panónska cesta 45A, 851 04 Bratislava
Informácie:

Subway (Mlynské Nivy Bratislava)

Adresa: Páričkova 3, Bratislava
Informácie: Prvý podnik akceptujúci platby všetkými nami podporovanými kryptomenami (BTC, BCH, LTC, DASH, XMR, ZCASH)

Subway terminál Mlynské Nivy, Páričkova 3, Bratislava
Subway Mlynské Nivy, Páričkova 3, Bratislava

Subway (Brno OC Olympia)

Adresa: OC Olympia Brno, Česká republika
Informácie: Už viac ako 3 roky si viete Subway kúpiť aj v Brne v OC Olympia za BTC, LTC, neváhajte sa zastaviť.

Subway OC Olympia Brno

Dobrý Anjel

Web: https://dobryanjel.sk/stante-sa-dobrym-anjelom/platba-virtualnou-menou/
Informácie: Dobrý Anjel je nezisková organizácia dlhoročne transparentne pomáhajúca ľuďom v núdzi. Pomôcť viete aj kryptomenami BTC, LTC, DASH.

Dobrý Anjel pomáha transparentne už niekoľko rokov aj pomocou kryptomien

WebGlobe Yegon

Web: https://wy.sk/
Informácie: Jeden z najväčsích poskytovateľov hostingových a housingových služieb je dlhoročným podporovateľom platby kryptomenami BTC a LTC.

WebGlobe Yegon, hosting, housing, správa celej vašej firemnej infraštruktúri

Funki Punki & Svadby a kari

Adresa (Funki): Klariská 12, Bratislava
Adresa (Kari): Americká 2, Dúbravská cesta 1, Vysoká 28, Bratislava
Informácie: dvojica majiteľov s reštauráciami dlhodobo dodavájúcimi kvalitnú stravu, či už vo forme palaciniek alebo kari jedál. Prevádzka akceptuje všetky kryptomeny, ktoré podporujeme aktuálne.

Svadby a Kari, fantastické zdravé jedlo na každý deň

Sunlight lekárne

Adresa: Kvačalova 35, Bratislava
Informácie: Prvá lekáreň v sieti Sunlight na Slovensku akceptujúca všetky kryptomeny, ktoré podporujeme

Lekáreň Kvačalova na Dulovom námesti, je jednou z prvých lekární akceptujúcich kryptomeny na Slovensku.

Agem

Adresa: Panónska 42, Bratislava
Web: https://www.agem.sk/
Informácie: Agem je historicky najznámejší Slovenský veľkosklad s počítačovými komponentami fungujuci cez 20 rokov. Sortiment bol dávnejšie rozšírený aj na spotrebnú elektroniku, záhradnú techniku a ďaľšie a to aj pre maloobchod akceptujúci všetky nami podporované kryptomeny (BTC, BCH, LTC, DASH, ZCASH, MONERO).

AGEM veľko aj maloobchod so všetkým čo potrebujete do kancelárie, domov aj do záhrady.

Predpredaj.sk

Web: https://predpredaj.zoznam.sk/
Informácie: ak hľadáte lístok na akukoľvek udalosť na Slovensku, tak Predpredaj je tým správnym miestom, kde môžete zaplatiť všetkými nami podporovanými kryptomenami.

Kultúra, šport .. vstupenky na akúkoľvek udalosť na Slovensku

Tootoot.fm (dočasne nedostupné)

Web: https://tootoot.fm/sk/
Informácie: V Tootoot.fm sme sa rozhodli pridať medzi spôsoby platby aj platbu kryptomenami, pretože máme radi inovácie, nové veci a úplne najradšej robíme tento svet jednoduchším. 
Do ticketingového biznisu sme doteraz priniesli niekoľko nových postupov a funkcií, ktoré pomáhajú nielen organizátorom podujatí, ale aj ich návštevníkom a chceme v tom pokračovať. Rozšírenie platobných možností o kryptomeny prinesie ešte väčší komfort pri nákupe vstupeniek cez Tootoot, a tým pádom aj väčšie návštevnosti podujatí. Komunita ľudí, ktorí chcú platiť kryptomenami, sa neustále rozrastá, ale to nebolo našou hlavnou motiváciou pre tento krok – nás jednoducho naozaj baví keď môžeme robiť Tootoot ešte lepším ako je a týmto rozhodnutím sa tak opäť stalo.

Tootoot, portál kde zoženiete lístky na každú udalosť

Brewbar – Freshmarket

Adresa: roh Rožňavská 1A a Tomášikova, Bratislava
Informácie: chalani z Brewbaru robia dlhodobo dobré meno káve a aj kryptomenám vo Freshmarkete v Bratislave.

Brewbar Freshmarket

Kolória

Adresa: Dunajská 15, Bratislava
Web: https://koloria.sk/
Informácie: o tejto prevádzke sa málo písalo v našich informáciach ale platiť tu možete s kryptom už vyše 2 rokov. Okrem masiek na karnevaly, tu nájdete aj rôzne látky, doplnky do ateliérov, divadiel a podobne.

Koloria kamenná predajňa na Dunajskej ulici v Bratislave

Slovšperk

Adresa: Obchodná 43-49, Pasáž City Point, Bratislava
Web: http://www.slovsperk.sk
Informácie: zlatníctvo Slovšperk, ktoré pôsobí na slovenskom trhu už od roku 1993. 25 rokov našej činnosti a množstvo spokojných zákazníkov je dôkazom kvality ponúkaných tovarov a poskytovaných služieb ako aj osobitného prístupu. Slovšperk akceptuje už niečo vyše roka všetky nami podporované kryptomeny.

Slovšperk na Obchodnej v Bratislave, kamenná predajňa

BNT Attorneys (medzinárodná právna kancelária)

Adresa: Cintorínska 7, 811 08 Bratislava
Web: https://www.bnt.eu/sk/
Informácie: Sme jednou z popredných medzinárodných kancelárií pre obchodné právo v strednej a východnej Európe.

Platbu kryptomenami cez náš fakturačný systém viete využiť práve v tejto právnickej kancelárii už vyše roka.

BNT Attorneys, právna kancelária

Roxor BRGR & BEER

Adresa: Šancová 19, Bratislava
Web: http://roxorburger.sk
Informácie: Roxor je jednoduchý koncept reštaurácie s hamburgermi a pivom z malých pivovarov. Našou nosnou filozofiou je dať zákazníkom do úst maximálnu chuť a čerstvosť. Snažíme sa používať najkvalitnejšie dostupné suroviny v kombinácii s kuchárskym umením a neformálnou obsluhou.
Fantastická burgráreň na račku a výborné pivká z malých pivovarov a to všetko za kryptomeny, ktoré podporujeme.

Roxor BGR&BEER na Šancovej Bratislav

Nueva Via

Adresa: Račianska 1/C , Bratislava
Web: https://rawcupcakes.sk/
Informácie: My v Nueva Via veríme v dokonalé splynutie chutí prirodzeným spôsobom. Bez pečenia, múky, živočíšnych produktov, bieleho cukru, umelých prísad a farbív. Všetky naše zdravé koláče, raw torty a dezerty pripravujeme iba z tých najkvalitnejších prírodných surovín, ktoré sú vždy v RAW kvalite, plné vitamínov a minerálov.  
Dlhodobo odskúšaná kvalita RAW koláčkov a cupcakes vhodná aj na oslavy a pre deti ako zdravšia alternatíva tradičných tôrt a koláčov. A to všetko za krypto.

Nueva Via RAW koláčiky

Black coffee

Adresa: OC Centrál, Metodova 6, Bratislava
Informácie:  Bratislavská kaviareň Black Coffee na zelenej streche nákupného centra OC Centrál. Kaviareň je výnimočná vo viacerých aspektoch. Na prvý pohľad vás zaujme jedinečným dizajnom na mieru vyrobeného kontajnera. Ten bol špeciálne navrhnutý majiteľom a architektom – rozložiteľný s pochôdznou strechou – vďaka čomu si môžete nerušene vychutnať otvorený pohľad na zelené okolie so šálkou vynikajúcej kávy.
Ďaľší uvedomelý majiteľ podniku skvelej kaviarne kde si na streche OC Centrál vychutnáte skvelú kávičku a občerstvenie za krypto.

Black Coffee, OC centrál, strecha

Zdravíčko Trenčín (Bio Obchod)

Adresa: Gen. Svobodu 1, 911 08 Trenčín
Web: http://www.zdravickotn.sk
Informácie: V našej ponuke nájdete potraviny zdravej výživy pre všetky vekové kategórie, výrobky pre bezlepkovú diétu, diabetikov, vegetariánov a špeciality pre makrobiotiku. Časť našich výrobkov je v BIO kvalite (obiloviny, strukoviny, cestoviny, víno, múky, vločky, sladkosti a iné). Nezabudli sme ani na našich najmenších, ktorí si môžu pochutnať na obilných mliekach, kašičkách, ryžových dezertoch a zdravých maškrtách. Priaznivci prírodných produktov si môžu u nás zakúpiť aj prírodnú kozmetiku a eko čistiace prostriedky.
Zdravo a za krypto uz vyše dvoch rokov aj v Trenčíne priamo na predajni.

Elektroinštala (Nové mesto nad Váhom)

Adresa: Odborárska 27, 915 01 Nové Mesto nad Váhom
Web: https://www.elektroinstala.sk/
Informácie: Firma ELEKTROINŠTALA spol. s r.o. vznikla v roku 1996 v Novom Meste nad Váhom s cieľom ponúkať kompletný sortiment elektroinštalačného materiálu, káblov, vodičov, svietidiel, svetelných zdrojov, náradia a iných prvkov spojených s elektroinštaláciami od popredných svetových výrobcov vo veľkoobchodnej a aj maloobchodnej sfére.
Všetko pre elektroinštalatérov ale aj domácich elektro staviteľov samozrejme za krypto priamo na predajni.

Elektroinštala v Novom meste nad Váhom je tu pre vás za krypto už vyše 1,5 roka

Heroes Aréna Trnava

Adresa: Sladovnícka 15, 917 01 Trnava
Web:
https://www.heroeslaserarena.sk/
Informácie:
Navrhli sme našu Arénu s jediným cieľom, aby ste sa kráľovsky bavili. V našej Aréne sa môžete tešiť na množstvo originálnych prvkov, dobre navrhnutých prekážok a naozaj veľký výber hudby, ktorú si k hre sami vyberiete. Vďaka neustálemu zlepšovaniu a investíciám do vývoja si držíme status jednej z najmodernejších Laser Arén v Európe.
Prvý podnik v Trnave na krypte a hneď unikát, ktorý snáď nemá na Slovensku konkurenciu.

Heroes Aréna Trnava

Holland Pub (Levice)

Adresa: Mlynská 2, Levice 93401
Web: http://www.hollandpub.sk/
Informácie: Írsky pub v holandskom štýle. Výborné jedlo, 60 druhov piva a vyše 80 druhov whisky.

Po novom už aj v Leviciach vďaka silnej miestnej krypto komunite, viete platiť kryptom už aj tam.

Holland Pub, Levice

Aritmic.sk (SSL certifikáty)

Weby: https://www.aritmic.sk 
www.verisign.sk
www.registerSSL.com
www.digissl.hu
Informácie: Aritmic je slovenská spoločnosť ponúkajúca produkty a služby z produktového portfólia firmy Symantec na slovenskom trhu. Naša spoločnosť sa špecializuje na profesionálne riešenia a poradenstvo v oblasti vývoja a prevádzky bezpečných internet / intranet aplikácií.
Spoločnosť Arimic zastrešuje komplexné služby pre nákup všetkých druhov SSL certifikátov pre váš web ako sú Symantec, Digicert, Thawte, Geotrust či RapidSSL.

Aritmis, Verisign.sk portál pre nákup SSL certifikátov pre váš web.

Freaky Shop

Web: https://www.freakyshop.eu/
Informácie: FREAKY WEAR je slovenská značka oblečenia, ktorá bola založená s cieľom priniesť módu s psychedelickými, futuristickými a cyberpunkovými vlastnosťami, pod vplyvom UV farieb (žiariacich pod čiernym svetlom).
Prírastkom do nášho portfólia je tento obchod špecializujúci sa na oblečenie pre prostredie s UV svetlami, nakupovať môžte za BTC, LTC.

Freaky Shop, UV reflexné oblečenie

Čiary (Coffee Shop)

Adresa: Laurinská 11, Bratislava
Informácie: útulná kaviarnička v centre Bratislavy príjimájúca všetky kryptomeny, ktoré podporujeme.

Čiary, coffee shop

Good Times coffee roasters

Adresa: Legionárska 9, Bratislava
Informácie: Ak chcete čerstvú kvalitnú kávičku priamo od pražiara a za krypto tak určite prídite navštíviť Good Times na Legionárskej 9 v Bratislave.

Good Times, Legionárska 9, Bratislava

DVBMarket

Web: https://www.dvbmarket.com
Informácie: ak potrebujete akékoľvek zariadenie pre TV, gaming, káble, TV meraciu techniku určite sa obráťte na profesionálov z DVBMarket. Platba kryptomenou je samozrejmosťou .

DVBMarket, všetko pre TV a gaming

Varsity Project

Adresa: Gorkého 13, Bratislava
Informácie: Varsity Project je prvý bratislavský obchod pre džentlmenov.
Od prvého dňa sme sa pokúsili pánom ponúknuť jedinečné značky a oblečenie. Ponúkame ručne vyrobené džínsy, tenisky, obleky MTM, motýliky, košele, klasické doplnky a štýlové vybavenie pre motocyklistu Gent.
Ponúkame značky ako NOVESTA, GLOBE-TROTTER, KALUP, ZAPATOS, KRIEGA, BRIXTON, GOORIN Bros., HLUSKA, DUCAVELLI, SUVEREN, KJOR PROJECT, BILTWELL, QWART, TCX, JOHN DOE, KLMWEAR, UGLYBROSICKÁ, a viac.

Varsity Project, Štúrova 10 Bratislava

Lunabar (Hotel Kyjev)

Adresa: Rajská 1 , Bratislava
Informácie: Unikátny a štýlový bar v centre Bratislavy. Novootvorený priestor pod bývalým hotelom Kyjev s originálnym interiérom zo 70-tych rokov, ponúka možnosť pre firemné večierky, teambuildingy, koncerty a privátne párty a iné kultúrne podujatia. A to všetko za Bitcoin, Litecoin aj Dash (od 11.1.2020).
300 Kapacita osôb / 23 Likérov / 18 Druhov rumu / 2 Bary

  • Oddelené nefajčiarkse priestory
  • High-end zvukový systém
  • Lokalita v centre mesta
  • Videoprojekcia
  • Parkovanie
  • Šatňa
  • WiFi
Lunabar (pod hotelom Kyjev)

Friers (Bratislava)

Adresa: Kollárovo námestie 20, Bratislava
Informácie: po kvalitnej nočnej zúrke väčšinou prichádza chuť na niečo poriadne sýte v noci. Túto túžbu vám uspokojí Friers na Kollárovom námestí 20 v Bratislave, samozrejme za krypto (BTC, LTC, DASH od 11.1.2020). Otvorené nájdete od 17:00 – 3:00 ráno.

Friers, Kollárovo námestie 20, Bratislava

Donášač

Web: https://www.donasac.sk
Informácie: Partymaker vznikol v roku 2009 ako prvá nočná donáška alkoholu v Bratislave. Po 2 rokoch prevádzky sa pretransformovala do veľkého eshopu na predaj zariadení a doplnkov pre reštaurácie a bar.

Dnes skoro po 10 rokoch opäť spúštame donášku alkoholu v rámci Bratislavy. A tešíme sa na nových alebo možno aj staronových zákazníkov.
Ako ináč aj za krypto (BTC, LTC, DASH od 11.1.2020)

MINUL SA ALKOHOL NA PÁRTY?  NÁŠ DONÁŠAČ JE UŽ NA CESTE!
POZOR – CEZ VÍKEND UŽ OD 18:00 do 06:00
Objednávky spracúvame denne od 20:00 do 04:00!
KLIKAJ ONLINE alebo VOLAJ +421 911 89 89 80

Donášač. donáška alkoholu, nealka, cigariet a pochutín pre párty

Foyer Cafe Bistrot

Adresa: Dvořákovo nábrežie 7527/10, Bratislava, Slovakia
Informácie: Príjemná kaviarnička v River Parku v zadnej časti komplexu Vám poskytne kvalitné osvieženie a pauzičku vo Vašom nabitom programe v korporáte. Akceptujú všetky nami podporované kryptomeny BTC, LTC, DASH, XMR, ZCASH, BCH.

Foyer – River Park, Brattislava

Primitivo

Adresa: Hlavná 103 08001 Prešov
Web stránka: https://www.primitivo.sk
Informácie: Máte chuť na taliansku gastronómiu za krypto (BTC, LTC, XMR*) ? Tak potom určite navštívte Primitovo osobne alebo aj online a dostanete vysokú kvalitu talianskej kuchyne a vína.

Od roku 2016, kedy enoteca Primitivo vznikla, sa špecializujeme na talianske víno a prvotriedne produkty z tejto krajiny. Vyberáme pre Vás kvalitné vína z rôznych regiónov Talianska, prevažne z malých rodinných vinárstiev od Veneta až po Pugliu. Našim doplnkovým sortimentom je aj káva z jednej z najstarších pražiarní v Taliansku – Caffè Diemme. V ponuke nechýbajú kvalitné talianske cestoviny a potraviny. Naša kamenná predajňa Primitivo sa nachádza na jednej z najkrajších bočných uličiek v centre Prešova. Ďakujeme za pozornosť a prajeme Vám príjemný nákup na našom eshope.

Predajňa Primitivo v Prešove
Ochutnávka vín
Catering
Darčekové koše

UVC Nation

URL Adresa: https://uvcnation.eu a https://dezinfekciasvetlom.sk
Informácie: Dezinfekcia svetlom.

Sme UVC NATION a prinášame smart technológie do osobnej hygieny. Mnohým chorobám, alebo alergickým reakciám sa môžeme vyhnúť prevenciou. Ponúkame ľuďom nástroj, ktorý, ako veríme, bude jedného dňa samozrejmý, ako v každej lekárničke vitamíc C .

V živote sa často ocitáme vo chvíľach, kedy by sme ocenili mať niektoré veci naozaj čisté. Naozaj čisté v zmysle hygienicky nezávadné, vydezinfikované, zdravie neohrozujúce. V tomto období najmä rúška, alebo mobilné telefóny, inokedy hračky, peniaze, matrace, alebo všeličo :).

Venovať však čas a pozornosť chemickému dezinfikovaniu takýchto “drobností” si ale nevieme a v podstate ani nechceme dovoliť. Pritom by bolo výborné, ak by takto “naozaj čisté” boli.

Meníme dezinfekciu na e-dezinfekciu.   

Našou misiou je skúmať výhody aj limity technológie UV-C a vyvíjať tie najpraktickejšie riešenia pre nás všetkých. Presvedčíme vás o výhodách tejto zaujímavej technológie nielen v oblasti samotnej dezinfekcie a teda zdravia, ale aj ohľadom ekológie, finančných úspor, alebo manažmentu nášho vzácneho času.

UVC Nation
UVC Nation