CDPay

CDPAY PoS terminál – pre majiteľov

Terminál je možné inštalovať z Google Play Storu . Samotná aplikácia nemá možnosť vykonať registráciu účtu pre majiteľa prevádzky. Je to len pomocná aplikácia umožňujúca vašej obsluhe vykonávať kreditné transakcie do vašej peňaženky / bankový účet ako majiteľa prevádzky bez možnosti fraudu obsluhy. To či je váš model prevádzky čisto v kryptomenách alebo menený do FIAT (EUR) obsluha nijak nevníma a nevie o nej. Podrobný návod na to, ako nastaviť účet pre výmen do EUR nájdete v príslušnej sekcii – Nastavenie výmeny do EUR.


CryptoDiggers, CDPAY PoS

Samotná aplikácia može byť nainštalovaná na akékoľvek zariadenie Android v5.+. Pri zakúpení samotného hardvérového zariadenia, získava prevádzka možnosť tlače informatívnych dokladov a uzávierok na termo papier.

Pri inštalácii na Android zariadenie, ktoré má plnú podporu čítania/zápisu cez NFC (bezkontaktnú komunikáciu) viete poskytovať túto funkcionalitu pre niektoré kryptomenové peňaženky (Bitcoin Core, Dash Core) ako bonus.

Ako prvý krok je nutné zaregistrovať si účet na CDPAY. Pre registráciu potrebujete na začiatok len použivateľské meno, heslo, email a PIN.

CDPAY / Registrácia


Účet pre aplikáciu CDPAY PoS, musí byť teda vytvorený priamo vami ako majiteľom prevádzky cez portál CDPAY. Kde je nutné zaregistrovať si aspoň jednu verejnú adresu vami podporovaných mien (BTC, LTC, XMR, ZCASH, DASH, BCH), ktoré chce majiteľ akceptovať v prevádzke.

CDPAY / User / Wallet Settings

Následne je nutné v časti User -> Cashier/Accountant, vytvoriť účet pre obsluhu s jeho emailom.


Vytvorenie pokladníckeho účtu na cdpay.eu

Majiteľ prevádzky môže zaregistrovať adresy mien pre pokladníkov, ktorý takto môžu príjimať sprepitné v prevádzke v kryptomenách a dostávať ich raz mesačne do svojej peňaženky. Ak ich registrujete, tak typy kryptomien sa musia zhodovať s vami podporovanými. Čiže, ak podporujete len BTC, LTC tak pokladník musí mať zadané adresy presne pre tieto dve krypto meny.

Pridanie pokladníckych adries pre sprepitné v krypto menách

Spustenie aplikácie vyžaduje Internet a zadanie správneho mena a hesla pokladníka. Tieto údaje sú následne na zariadení držané v prihlásenom stave po dobu 7 dní a nie je nutné sa ani po reštarte zariadenia do aplikácie prihlásiť.

Terminál nie je nijak a nikdy spojený s fiškálnou pokladňou, pokiaľ nie je v nej aplikácia CDPAY PoS priamo integrovaná. To znamená, že je nutné naúčtovať zákazníka najskôr do fiškálnej pokladne a potom zvlášť do terminálu. Zákazník musí dostať doklad z fiškálnej pokladne a informatívny doklad z CDPAY PoS len v prípade hardvérového riešenia. Tento doklad nie je povinný, všetky údaje sú zapísané v blockchaine danej meny. Je nutné nastaviť nový druh platby vo fiškálnej pokladni napr. kryptomena, alebo per kryptomena, aby ste mali platby vo fiškálnej časti riadne účtovne oddelené od iných druhov.

Všetky druhy potvrdeniek sú zasielné na registrovaný email majiteľa prevádzky. Typy notifikácií a dokladov budú rozobraté v časti – Notifikácie a doklady pre majiteľa prevádzky.

Ak váš pokladničný systém nepodporuje natívne platby kryptomenami cez CDPAY, je načase osloviť dodavateľa vašej fiškálnej pokladne alebo ho vymeniť za riešenie, ktoré ho podporuje s nami. Pre viac informácií nás kontaktujte a získate priamu integráciu s CDPAY vo vašej pokladni bez nutnosti inštalácie CDPAY PoS a kúpy ďaľšieho hardvéru na váš predajný pult.